Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Festival Okolo Třeboně oslaví 25. narozeniny 30.6.-3.7.2016

  04.02.2016

Festival Okolo Třeboně oslaví 25. narozeniny 30.6.-3.7.2016

Do 29. února se mohou hlásit kapely a písničkáři do soutěže Houpací kůň, která patří do programu multižánrového festivalu Okolo Třeboně. Ten ve městě každoročně zahajuje prázdniny a letos oslaví čtvrtstoletí své existence. Při té příležitosti pozmění svoji formu a namísto většího počtu kratších vystoupení dá tentokrát divákům možnost, aby si soustředěně vychutnali větší koncerty.

„Od časů, kdy jsme s festivalem začínali, se vnímání pohody a radosti z muziky proměnilo, proto jsme se rozhodli kvalitu upřednostnit nad kvantitou,“ vysvětlil ředitel festivalu Pavel Barnáš. Letošní 25. ročník naváže na téma loňského roku, které se osvědčilo: důraz na písničky, která mají co říct a které si může publikum také zazpívat.

Od 30. června do 3. července se v Třeboni vystřídají kromě tradičního Divadla Járy Cimrmana kapely Jelen kterří začínají první den festivalu, pokračují pak Nezmaři, kteří zahrají se Symfonickým orchestrem, dále Epydemye, Jananas a Žamboši. Koncertní menu uzavřou v neděli Chinaski. Oslava čtvrtstoletí potrvá až do pondělí a nebude chybět slavnost na břehu rybníka Svět.

Tradiční soutěž mladých kapel Houpací kůň

„Fanoušci mohou své oblíbence nominovat do konce února. Z jejich tipů pak osobnosti z hudební branže vyberou několik finalistů, kteří se představí publiku v Třeboni a to vybere vítěze“

Chcete si zahrát taky? Vyplňte online přihlášku

Vítěz Houpacího koně:

  • si zahraje na hlavní festivalové scéně,
  • má zajištěno několik vystoupení,
  • nahrávací frekvenci v Českém rozhlase České Budějovice
  • i cestu do rádií a televizí.

Podrobně viz.  Pravidla soutěže

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.