Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Houpací kůň u Tří lvů po šesté - i tentokrát velmi atraktivní - s kapelami Tranzan, Ateliér a Spolektiv

  29.10.2015

Houpací kůň u Tří lvů po šesté - i tentokrát velmi atraktivní - s kapelami Tranzan, Ateliér a Spolektiv

Jako už každý rok se ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice představí úspěšná sestava velmi zajímavých písničkářských seskupení mladé až střední generace z přehlídky Houpací kůň v rámci festivalu Okolo Třeboně na sklonku letošního června.

Té letošní předcházel, mimochodem, velmi rozsáhlý a precizní výběr doporučovatelů  z řad odborné veřejnosti. Tentokrát si můžete přijít poslechnout podle diváckého hlasování  vítěznou skupinu Tranzan i další formaci z Brna Ateliér, která se zase nejvíce líbila odborné porotě.  Oba soubory pak doplní zástupce jižních Čech, stříbrný Spolektiv.

Tranzan je české hudební sdružení s environmentálním přesahem. Zkušení hudebníci, kteří mají za sebou působení v kapelách Javory, FruFru nebo Model Bazaar, se rozhodli svojí tvorbou podpořit zajímavé lidské projekty jako jsou láska k přírodě, tolerance, kompostování, matriarchát, vlastenectví nebo třeba cyklojízda. Tak sami sebe charakterizují členové velmi dobré kapely s interesantním názvem Tranzan,  jejíž  působiště je rozprostřeno  po ose Brno, Neslovice, Klobouky a  Třebíč.Tranzan v současnostistojí před natočením debutového alba  a  každá píseň je prý natáčena v jiném prostoru se specifickým zvukem a atmosférou.  Zpěvák a kytarista Radek Malý a jeho kolegové si dávají záležet i na videoverzích vlastních osobitých písniček…

Ateliér to je jméno další nadějnéstudentské  kapely z Brna, jejíž  nejvýraznější tváří je zpívající kytarista, teprve devatenáctiletý Matěj Štrunc, syn Katky a Dalibora Štruncových,  vedoucí dvojice známého souboru CimbalClassic. Ateliér první veřejné vystoupení  absolvoval na svatého Václava roku 2014, ale už si během krátké doby dokázal vytvořit repertoár vycházející z příjemného, svěžího písničkářského rocku.

Celý večer otevře bezesporu kapela s nejdelší  a nejbohatší historií  ze všech účastníků  - znovuzrozený  Spolektiv. Tento soubor,  který vznikl na českobudějovické vysokoškolské půdě již na sklonku osmdesátých let a který zaujal před dvaceti roky folkovou obec vydařeným albem „… A ticho v sobě“,  předloni  pod vedením Jardy Hnízdila obnovil činnost, nalezl novou energii a postavil velmi kvalitní repertoár plný pozoruhodných novinek. Večerem bude jako v minulých letech zasvěceně provázet  znalec tohoto žánru, sám aktivní muzikant Václav Koblenc, redaktor Deníku.

Tímto koncertem začíná zároveň i další ročník Houpací kuň - Okolo Třeboně 2016 jehož finále plánujeme na 2.6.2016.

JIŘÍ KASAL

Souborové přílohy ke stažení

Související videa

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.