Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

KLASIKA NA JIHU PŘEDSTAVÍ JIŘÍHO STIVÍNA S ORCHESTREM

  06.11.2010

Komorní orchestr Jiřího Pelanta tvoří renomovaní hudebníci ze Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Zazní díla Vivaldiho, Telemanna, ale především autorské skladby Jiřího Stivína, při nichž se uskuteční další z fúzí, jimiž tento muzikant, původní profesí kameraman, prošel.

„Loni jsme projekt Klasika na jihu spustili koncertem Nezmarů a filharmonie. Myslím, že letošní pokračování bude stejně hudebně vzrušující. V jednání na další ročníky máme Jaroslava Svěceného ,Pavla Šporcla nebo Václava Hudečka. Máme v plánu ještě velké koncerty, ale momentálně nám na ně schází prostředky,“ uvedl Pavel Barnáš s tím, že Stivín se v rámci festivalu Okolo Třeboně a jeho mladších sourozenců Léto v Třeboni a Zpátky do Třeboně ještě nikdy neobjevil.

Kdo si na tento výjimečný vánoční koncert zakoupí vstupenku přes web www.okolotrebone.cz, získá jako dárek nahrávku Cimbal Classicu a Polajky. Ceny vstupenek rostou v závislosti na tom, jak se koncert blíží a je o ně nemalý zájem.

„Tato akce je zároveň rozšířením kulturních aktivit mimo sezonu. Něco, co tu ještě nebylo. S lázněmi spolupracujeme, jejich prostory chceme využívat: lidé tam jezdí relaxovat nejen fyzicky, ale i duševně, a tak si myslím, že je to správné místo, kam se kultura hodí,“ doplnil Pavel Barnáš.

Festival Okolo Třeboně oslaví příští rok kulaté jubileum 20 let od svého založení. Program už organizátoři ladí, zamluvili si už několik velmi zajímavých jmen a rovněž připravují speciální narozeninový koncert, atraktivitou podobný tomu, jaký letos v zámecké zahradě odehrál ostravský písničkář Jaromír Nohavica. Již nyní se mohou folkové i rockové kapely hlásit do soutěže Houpací kůň, která podporuje mladé talenty, jimž zajišuje mimo jiné koncerty na spřátelených festivalech.Aktual info . na www.okolotrebone.cz

Permanentky na festival za jednoznačně nejlepší ceny seženou zájemci od 1. prosince na webové stránce s adresou www.okolotrebone.cz. „Vstupenka na 20. ročník našeho festivalu se může stát také dobrým vánočním dárkem,“ dodal Pavel Barnáš.


Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.