Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

OKOLO TŘEBONĚ OZDOBÍ GALAKONCERT REDLA

  18.02.2011

Praha / Třeboň, 18. února 2011 – Vlasta Redl, který stál u kořenů festivalu Okolo Třeboně, bude letos jeho hlavní hvězdou. Přehlídka, která oslaví 20 let existence, naváže na loňský galakoncert Jaromíra Nohavici: letos se ho zhostí právě Redl, který by měl v unikátním večeru představit několik hudebních etap, jimiž prošel, a to včetně připomínky různých sestav, jež ho doprovázely. Vstupenky na festival, který se odehraje od 24. do 27. června 2011,  lze již nyní zakoupit přes webové stránky s adresou www.okolotrebone.cz.

 

Organizátoři nyní ladí program, který by měl jednak připomenout, co zajímavého se na Okolo Třeboně za 20 let urodilo, a jednak nabídnout i nové hvězdy a objevy. „Chceme výročí velkolepě oslavit a koncertem Vlasty Redla navázat na loňské vystoupení Jaromíra Nohavici, které přilákalo do zámecké zahrady přes 2000 lidí,“ říká hlavní dramaturg a ředitel festivalu Pavel Barnáš.

 

Již teď hlásí štáb první jména, která zaplní čtyřdenní program v posledním červnovém víkendu. Hudbu, která stála u začátků festivalu a tvoří jeho pilíře, zastupují například folkrockový Fleret, jihočeská folková stálice Nezmaři, liberecký folkrockový Jarret, trampská legenda Wabi Daněk či folková čtveřice Jen tak tak z Jindřichova Hradce, která hrála na úplně prvním ročníku. „Tradiční a každoroční součástí programu je rovněž Divadlo Járy Cimrmana. Nyní s ním jednáme o speciální sérii představení, které by věnovalo právě 20. narozeninám Okolo Třeboně,“ doplnil Barnáš.

 

To nové, co multižánrový festival přinese, bude například písničkář Tomáš Klus, jenž zazářil v posledních dvou letech, dále folkové trio Jananas s Janou Infeldovou, které v Třeboni představí své debutové album. Přijede rovněž tuzemská jednička stylu ska, početné těleso Sto zvířat.

 

Jako každoročně bude festival také benefiční. Kromě tradičních akcí pro dárce krve či dobročinného Běhu Járy Cimrmana je letošní novinkou akce Ztracená písnička. Jde o textařskou soutěž, která má podpořit povědomí o autismu. „Vítězný text zhudební Marek Ztracený, který novou písničku zazpívá na festivalu, kde se zároveň představí finalisté soutěže. Vítěz kromě spolupráce s hudebním průmyslem obdrží 10 000 korun,“ vysvětlila koordinátorka akce Simona Votyová.

V recitálu se představí také loňský vítěz scény Houpací kůň, najazzlá pražská Çava. Houpací kůň hledá talenty a objevy, letos se mohou hlásit do půli března přes webové stránky festivalu. Na nich lze rovněž sehnat permanentku, momentálně se slevou, a sérii triček s festivalovými motivy.

 

Více informací:

 

http://www.okolotrebone.cz/

 

 

Potvrzení účinkující (abecedně):

- Çava

- Wabi Daněk

- Divadlo Járy Cimrmana

- Fleret a Jarmila Šuláková

- Jananas

- Jarret

- Jen tak tak

- Tomáš Klus

- Nezmaři

- Vlasta Redl a hosté

- Sto zvířat

- Marek Ztracený

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.