Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Richard Krajčo si chce při koncertě v Třeboni zaplavat

  27.06.2014

Richard Krajčo si chce při koncertě v Třeboni zaplavat

Třeboň 26. června 2014

Skočit do davu a „zaplavat si“ mezi fanoušky chce při pátečním třeboňském koncertu zpěvák kapely Kryštof Richard Krajčo. V zámeckém parku zahraje v pátek od 21 hodin téměř dvouhodinový koncert. „Bude to podobný set, jako když jsme jeli klubové turné k albu Inzerát,“ upřesnil. Publikum neochudí ani o starší hity a bude se snažit navodit takovou atmosféru, aby byl koncert zážitkem pro všechny.

V Třeboni je Richard Krajčo s kapelou už od úterka, uspořádali si zde i soustředění, kde společně ladí program prázdninových Kryštof Kempů. Vymysleli si totiž na letošní léto svůj vlastní open air festival, na němž chtějí vybočit ze zaběhlého pojetí podobných akcí. O prázdninách vystoupí v sedmi přírodních amfiteátrech a uspořádají tam celodenní zážitkovou akci pro všechny generace, při níž bude důležitá jak hudba, tak další vyžití pro celé rodiny. Hlavní myšlenkou je dát prostor pro setkání s fanoušky a navodit přátelskou atmosféru bez bariérových plotů. „Tady v Třeboni vybíráme pro kempy repertoár a předěláváme aranže, protože většinou tam budeme hrát akusticky. A také chystáme workshopy, například kytarový, fotografický či kuchařský,“ upřesnil Krajčo. Tři z plánovaných Kryštof Kempů už jsou vyprodané a rychle mizí i vstupenky na další. Bližší informace jsou na www.krystofkemp.cz.

V jižních Čechách však pro takovou akci není žádný přírodní amfiteátr, jehož kapacita by pojala čtyř tisíce lidí a více. Proto Kryštof přijal pozvání organizátorů festivalu Okolo Třeboně, by letos až na výjimky klasické festivaly vypouští. „Třeboň je krásné město, dosud jsem ho ale znal jen díky rybníkům a kaprům. Několikrát jsem tu byl s divadlem, s kapelou jsme tu hráli jen jednou - někdy v našich začátcích, asi před deseti nebo dvanácti lety,“ shrnul Krajčo. Vzhledem k aktuálnímu úkolu připravit kempy nepočítá, že by si nyní užil něco z lázeňské nabídky města nebo se v něm a jeho okolí stihl více porozhlédnout. Ale možná se do Třeboně vrátí, třeba i se svými dětmi.

Páteční koncert zahájí třídenní festival Okolo Třeboně, a to od 18 hodin nejprve předkapelami Epydemye, Bůhví a Nebe. Kryštof začne hrát ve 21 hodin. Festival pokračuje i v sobotu a v neděli, vystoupí například Hradišan, Nezmaři, Jananas, členové Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Třeboňští pištci. Podrobnosti jsou na www.okolotrebone.cz.

 

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.