Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

SEZONA VE VLKSICÍCH VYVRCHOLÍ KOUBKEM, KELTY I STŘELBOU Z KUŠÍ

  20.09.2010

 

Praha/Vlksice, 19. září 2010 – Na renesanční tvrzi ve Vlksicích na Písecku vyvrcholí v sobotu 25. září série akcí, které prodloužily tamní turistickou sezonu. „Po dvou víkendech s divadelním spolkem Kašpar se na starobylém místě se silným geniem loci představí od 17 hodin folkoví klasici Nezmaři, písničkář Václav Koubek, flétnový soubor Třeboňští pištci a volyňští Shivers, hrající směs irské a keltské muziky, kteří letos získali hlavní cenu na prestižním festivalu Zahrada. Program doplní historické hry pro malé i velké,“ řekl Pavel Barnáš, hlavní organizátor a ředitel festivalu Okolo Třeboně.

 

Přímo v prostředí renesanční tvrze nedaleko Milevska se rozezní úderem páté hodiny odpolední tóny Nezmarů, jihočeské  folkové klasiky. Třeboňští pištci vedení Václavem Šimečkem navodí tu správnou atmosféru přes gotiku a renesanci až po Beatles. Keltskou a irskou pohodu s mnoha originálními nástroji včetně bubnu bodhránu přinese volyňská kapela Shivers a nové album Avé přiveze chotěmický písničkář, herec a spisovatel Václav Koubek.

 

Hudebníci tak navážou na divadelní spolek Kašpar, který o předchozích víkendech přilákal na tvrz stovky lidí díky svým představením Cyrano a Hamlet. ,,Je to závěrečná akce celého cyklu, a i proto bude nejrozsáhlejší. Rádi bychom rozšířili kulturu do dalších míst na jihu Čech a využili zkušenosti z pořádání kulturního multižánrového festivalu Okolo Třeboně, který má již tradici dlouhou 19 let,“ uvedl Pavel Barnáš.

 

Program zahájí renesanční šerm a tanec v podání souboru Collegium 1570 a volné chvíle mezi přestavbami pódia vyplní také soubor starých tanců Calyculus z Jindřichova Hradce. „Myslíme i na naše nejmenší, kteří si budou moci od 16 hodin vyzkoušet, co je to střelba z kuší, seznámit se s dávnými zbraněmi či se zapojit do zajímavých historických her. Připravujeme i ukázky z historických řemesel. Pan kovář, který bude ukazovat, co umí s kladivem, slíbil, že vyrobí pro děti upomínkové předměty,“ doplnil Pavel Barnáš.

 

Děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma. A každý, kdo zakoupí vstupenku v předprodeji, dostane dárek v podobě  alba skupiny Cimbal Classic. Tato kapela okolo Dalibora a Katky Štruncových, která kdysi vznikla na festivalu Okolo Třeboně, se ve Vlksicích objeví příští rok, takže deska poslouží i jako pozvánka.

 

Lístky lze sehnat na těchto předprodejních místech: v informačním středisku Milevska a Tábora, v novinovém stánku Hany Ondřejové v Bechyni, v Kulturním domě Písek, v sokolovně v Týně nad Vltavou, v informačním centru knihovny Jana Drdy v Příbrami, v Divadle v Celetné v Praze, v Hospodě u Hadáčků ve Vlksicích a v tamním obchodě. Více info na www.vlksice.cz a na www.okolotrebone.cz.


„Tvrz ve Vlksicích se 25. září přesune jak ročním obdobím, tak kulturním programem do
nostalgie léta a starých časů. Jsem přesvědčen, že se jedná o zajímavý projekt, který prodlouží turistickou sezonu a přiláká do malebné vesničky na jihu Čech nové návštěvníky,“ shrnul Pavel Barnáš, jenž chce navázat i na podobný projekt Vesnického klubu Václava Koubka, který tento písničkář, by v jiném prostředí – na statku – organizuje v Chotěmicích na Táborsku. 

 

 

 

Více informací:

 

Pavel Barnáš

Ředitel a hlavní dramaturg festivalu

e-mail: info@vlksice.cz

www.vlksice.cz

 

 

 

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.