Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

MeziMěsto

 rok vzniku: 2015,  město: Černá u Bohdanče
 stav účasti: finalista

MeziMěsto

Základní informace

Představení kapely MeziMěsto

Kapela MeziMěsto vznikla na podzim r. 2015 z iniciativy naší zpěvačky Janči, která přišla za Ondřejem s myšlenkou, že „by mohli dát něco dohromady“. Ondřej si vytkl zdánlivě nesplnitelnou podmínku, že Janča přivede do kapely akordeon. To se v krátké době povedlo a tak vzniklo trio, které si nakonec dalo jméno MeziMěsto. Tento název byl zvolen i proto, že část kapely je z Prahy, část z Pardubicka a tak se občas nástroje stěhují jedním, nebo druhým směrem.
Už na první zkoušce při prvním nesmělém oťukávání jsme si hudebně „sedli“ a zjistili jsme, že máme velmi podobné hudební cítění. Zároveň si rozumíme jako lidé a doufáme, že se nám daří pohodu, která je na zkouškách a soustředěních, přenést i na naše posluchače.
Kapela staví na autorské tvorbě Ondřeje Podeszwy (ex Balzamína, ex Pidilidi), který kapelu zásobuje hudbou i texty. Snaží se o moderní podobu folkové hudby, občas se však do jejího repertoáru vloudí i písně, které svou náladou zasahují i do dalších hudebních směrů.
Mezi největší dosavadní úspěchy kapely se dá počítat postup do semifinále pražské hudební přehlídky Notování (2017), 6. místo v soutěži Talent Coutry rádia s písní Pozvi ho dál (2017) a 3. místo autorské Porty ve Východočeském kole (2016).
V roce 2017 kapela vydala debutové CD s názvem Pozvi ho dál.
Další informace o kapele a možnostech, kde kapelu vidět a slyšet je facebookém profilu MeziMěsto, nebo na stránkách www.mezimesto.cz.
Členové:
Jana Bílíková – housle, zpěv
Ondřej Podeszwa – kytara, zpěv
Vojtěch Rohlíček – akordeon, piano, zpěv
Stálý host – Adam Vojtěch - cajon, Petr Gric/David Brom - basa

Diskografie

 • CD Pozvi ho dál
  rok vydání: 2017, místo natočení: Pardubice, vydavatel: vlastním nákladem

Členové kapely

 • Ondřej Podeszwa
  kytara, zpěv, autor veškerých písní
 • Jana Bílíková
  housle, zpěv, mediální poradce
 • Vojtěch Rohlíček
  klávesy, tahací harmonika, zpěv, svůdník
 • Adam Vojtěch
  cajon

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.