Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Diva Baara

 rok vzniku: 2017,  město: Praha
 stav účasti: finalista

Diva Baara

Základní informace

Diva Baara je novým projektem a uměleckým alter-egem zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové známé z vokální skupiny Yellow Sisters a dua Mateřská.com, která se nově publiku představuje v roli elegantní divy. V červnu 2017 na sebe upozornila videoklipem Jen pro jednou, na podzim vydala autorskou sólovou desku na pomezí popu, jazzu, elektroswingu a písničkářství s důrazem na ženská témata.

V únoru 2018 měla jedinečnou příležitost vystoupit v pražském Fóru Karlín jako host holandské elektroswingové zpěvačky Caro Emerald. Od té doby koncertuje v klubech, na festivalech, plesech nebo na městských slavnostech s písněmi z desky Debut i dalším, nově vynikajícím repertoirem.

Koncerty Divé Baary s 5-8 člennou kapelou jsou vizuální show laděnou do tónů kabaretu a swingové tančírny, s doprovodem mj. vibrafonu (Radek Krampl).

Křest desky DEBUT, která vyšla u vydavatelství Tranzistor ve spolupráci se Supraphonem, předznamenal videoklip Tancuj se mnou. Videoklip v tanečním cirkusovém duchu s hostující stepařkou Charlie Jefferson režíroval Tomáš Krečí.

Desku Debut pokřtila v pražském NoD ROXY dvojice kmotrů Petra Černocká a Emil Viklický, kteří se oba na desce spoluautorsky podíleli. Symbolicky tak propojili vody popu a jazzu, na kterých zpěvačka vyplula.

Na CD najdete na něm deset autorských skladeb v češtině. Písně jsou inspirované ženskými příběhy, jejich křehkostí a silou. Reflektují současnou společnost (1-Jen pro jednou, 5-Generace singles), přináší lehkost a nadhled (6-Cukr, káva, limonáda, 9-Tancuj se mnou), ale někdy tnou přímo do živého (3-Divokou řekou, 4-Ženou, 10-Jdu dál). Textařsky na desku přispěli krom autorky také Petra Černocká a Ondřej Fencl.

Deska se hudebně pohupuje na pomezí popu, swingu a intimního písničkářství s prvky elektroswingu.

Většina písní vznikla ze spolupráce s kytaristou Lucianem Mayacim. Později Baara přizvala producenta Mishana Pajdiaka, aby pomohl písně připravit na desku a realizovat s pětičlennou kapelou ve složení: klávesy: Veronika Němcová, kontrabas: Petr Tichý, kyrara: Luciano Mayaci, bicí: Mishan Pajdiak, zpěv: Diva Baara. Kapela se podílela na aranžích písní.

Nadstavbou koncertní formy jsou na studiovém CD originální aranže smyčců v podání Apollon kvartetu. Přispěli jimi Emil Viklický (Ženou), Martin Wiesner (Austrálie) a Mishan Pajdiak (Divokou řekou). Na projektu dále spolupracují: Radek Krampl (vibrafon), Miloš Vacík (perkuse), Klára Veselá (akordeon), multi-instrumentalista Bharata Rajnošek (dechové nástroje), aranžérsky přispěli i Dalibor Cidlinský a Jakub Zitko ad.

Zvláštností projektu je, že vznikal paralelně ve dvou jazykových mutacích, česky a anglicky. Anglické verze písní a nově vznikající remixy budou postupně zveřejňovány na internetu.

V listopadu 2019 Diva Baara vydala třígenerační rodinný singl Čas Vánoc (s Petrou černockou a dcerou Olivií Coco), který se podařilo prosadit na několika českých rádiích (Frekvence 1, ČRozhlas ad.)

Diskografie

 • Diva Baara: Debut
  rok vydání: 2017, místo natočení: Praha, vydavatel: Tranzistor, distribuce Supraphon
 • Diva Baara, Petra Černocká a Olívie Coco: Čas Vánoc (singl)
  rok vydání: 2019, místo natočení: Praha, vydavatel: Little M Records, distribuce Supraphon

Členové kapely

 • Bára Vaculíková/Diva Baara
  zpěv, autorka
 • Petr Tichý
  kontrabas
 • Veronika Němcová
  klávesy, vokál
 • Mishan Pajdiak
  bicí
 • Jakub Juránek
  kytara
 • Radek Krampl
  vibrafon, host
 • Lena Yellow
  vokály, host
 • Bharrata Rajnošek
  dechové nástroje, host

Fotografie kapely

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.