Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Běh Járy Cimrmana 2005

  23.10.2005

Jak je široké veřejnosti znáno, skutečně největší Čech Jára Cimrman byl nejen skvělým spisovatelem, skladatelem, vědcem a hudebníkem, ale také nedostižným sportovcem. Na jeho počest se koná během festivalu Okolo Třeboně Běh Járy Cimrmana v zimníku a s kufrem dle společenských pravidel Jiřího Gutha - Jarkovského. Výtěžek ze startovného tohoto významného sportovního i společenského podniku je určen Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, který podporuje handicapované děti.

Letos v sobotu 2. 7. od 13:00 hodin.

Dopis níže popisuje dojmy pana Smoljaka z loňské návštěvy Třeboně.

"Slunce" v Třeboni Letošní druhý ročník "Běhu Járy Cimrmana", který se konal v rámci festivalu "Okolo Třeboně", se vyznačoval jednou zvláštností. Nejen, že výtěžek celé akce připadl stejně jako vloni Nadačnímu fondu "Slunce pro všechny", který podporuje děti a dospělé se speciálními potřebami, ale pořadatelé tentokrát pozvali jeho klienty na festival.
Pro partu obyvatel Domova dobré vůle to byl fantastický zážitek. Krátce po příjezdu do Třeboně vyhrál jejich tým s přehledem Běh Járy Cimrmana. Ubytováni byli přímo na zámku, takže ještě téhož večera mohli sledovat koncerty přímo z oken svých pokojů. Oni však samozřejmě vířili v rytmu hudby pod okny na nádvoří. Jejich nadšení bylo takové, že odmítli festival opustit a díky laskavosti pořadatelů prožili takových večerů ještě několik.


Přes den objevovali během dlouhých procházek krásy Třeboně a okolí. Sám jsem je na jedné takové procházce provázel. A virtuálně byl s námi i Zdeněk Svěrák. Totiž: jeden z té "sluneční" party, Jirka, se mě hned na začátku procházky chytil a tři další hodiny už mě nepustil. "Já vás mám tak rád, pane Smoljak! A pana Svěráka mám taky rád! Řeknete mu to? A přijedete v září zase k nám do Domova dobré vůle? A přijede taky pan Svěrák? Víte, já bych potřeboval, aby přijel a vyhuboval Frantovi. Řeknete mu to? A přijede! Já ho mám tak rád!" - A takhle to šlo znovu a znovu, celé tři hodiny. Pořád pan Svěrák, kdy přijede, jestli mu to vyřídím, že ho má rád a pořád dokola. V jednu chvíli jsem se už trochu naštval a povídám: "Jirko, podívej, jak je tu v Třeboni krásně, vidíš tenhle park, co je tu hezkých věcí. A ty se na nic nedíváš, a jenom pořád meleš o panu Svěrákovi. No, podívej se třeba na tenhle zvláštní strom, není to krása?"
"Ten je krásnej," vzdychnul Jirka. "Škoda, že ho nevidí pan Svěrák!"

Za Nadační fond Slunce pro všechny s díky
Ladislav Smoljak

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.