Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

JINDŘICHOHRADECKO

  29.06.2006

Zdroj: Českobudějovické listy

Okolo Třeboně bude veselo 2. KONCERTNÍ SEZONU ve Velké Lhotě u Dačic zahájí v sobotu od 19.30 hodin v horním kostele Helfertovo orchestrální sdružení Brno. To letos slaví 100. výročí svého vzniku a zde vystoupí vůbec poprvé na prvním letním koncertu. HUDEBNÍ FESTIVAL Okolo Třeboně se o víkendu uskuteční v lázeňské Třeboni. V sobotu od 15 hodin vystoupí na velkém nádvoří pivovaru hudební skupiny Nahoře Pes, Cherry, Senátor, na zámeckém nádvoří v 15 hodin Václav Koubek, Nezmaři, Fleret a další. Ve 13 hodin odstartuje z Masarykova náměstí Běh Járy Cimrmana za účasti Ladislava Smoljaka a ve 14 hodin cyklistický závod Okolo Třeboně, hry a pohyb pro děti. Koncert Třeboňských pištců se v neděli uskuteční ve Schwarzenberské hrobce od 20 hodin. COUNTRY VEČER s táborskou skupinou Řemen se v sobotu od 19 hodin koná v restauraci U Rytíře v Radouňce u J. Hradce. TANEČNÍ ZÁBAVA s hudební skupinou Secret se odehraje v sobotu od 20 hodin v MěKS v Dačicích. VÝTVARNÍCI DEŠTENSKA je název zajímavé expozice, která se v sobotu otevře veřejnosti. V přísálí Kulturního domu v Deštné se budou prezentovat až do druhé poloviny srpna jak profesionální, tak i amatérští výtvarníci z našeho kraje svými obrazy, fotografiemi či plastikami. BENEFIČNÍ KONCERT v dolním kostele v Kostelním Vydří u Dačic začne v neděli v 18 h. Zpívá a hraje soubor Ritornello v programu s názvem "Amen! Alleluja! neboli Nebe nebolí". Pořádají obec Kostelní Vydří, místní Římskokatolická farnost a Nadační fond kostela Navštívení Panny Marie.

JINDŘICHOHRADECKO

  09.08.2007

Zdroj: Českobudějovický deník

TIPY NA VÍKEND Muzeum opevnění Klášter II představí novou knihu JAN A FRANTIŠEK NEDVĚDOVI vystoupí na společném pódiu s Fešáky zítra od 19 h na zámeckém nádvoří v Třeboni. NOČNÍ PROHLÍDKY S˙BÍLOU PANÍ se konají zítra a v sobotu na zámku v Jindřichově Hradci vždy od 21, 22 a 23.30 hodin. Vstupenky je nutno rezervovat předem. ČOCHTANOVA TŘEBOŇ začíná v sobotu v 9 hodin tradičními trhy na Masarykově náměstí v Třeboni. Program se koná po celý den na zámeckém nádvoří. V divadle od 20 h vystoupí Dobrý večer kvintet. MUZEUM ČS. OPEVNĚNÍ KLÁŠTER II OTEVŘE BRÁNY v sobotu od 10 do 17 hodin. Budou zpřístupněny bunkry, které najdete na Novobystřickuu obce Klášter II, nedaleko Jeleního vrchu. Zároveň zde bude představena nová kniha o opevnění na Jindřichohradecku. Tu bude také možno zakoupit za akční cenu. IVA HÜTTNEROVÁ VYSTAVÍ své obrazy od soboty v sále Pod věží v Třeboni. Vernisáž začíná v 17 hodin. Expozice bude k vidění do 2. září. KONCERT ÚČASTNÍKŮ HUDEBNÍCH KURZŮ se koná v sobotu v jindřichohradeckém kostele svatého Jana Křtitele. Své umění zde předvedou účastníci těchto kurzů . Začátek koncertu je od 20.30 hodin.

JINDŘICHOHRADECKO

  30.06.2005

Zdroj: Českobudějovické listy

V NÁRODNÍM MUZEU fotografie v Jindřichově Hradci se v sobotu od 17 hodin uskuteční zahájení výstavy černobílých fotografií vybraných z archivu "Eduard Ingriš - fotograf, filmař, skladatel a dobrodruh". Zajímavá expozice bude přístupna do 28. srpna. FEST BAND, již 19. ročník "Slavnosti orchestrů Dačice 2005", o víkendu ovládne město na Dyji. V sobotu se například na letní scéně Pod Kaštany od 21 hodin koná koncert věnovaný jubileu Vladimíra Fuky v podání Telčské dechovky. Nedělní program začne v 10 hodin na sportovním stadionu zajímavou show místních mažoretek se svými orchestry a na letní scéně od 14 hodin mohou návštěvníci spatřit Slavnostní festivalový koncert jednotlivých orchestrů a společný Monstrkoncert. MEZINÁRODNÍ LETNÍ FESTIVAL Okolo Třeboně se o víkendu odehraje v lázeňské Třeboni. V pátek od 19 hodin na zámeckém nádvoří účinkují Irish Dew, Znouzectnost, Inkululeko Yabatsha School of Arts, Jarret a Divokej Bill. Sobotní program začne v 18 hodin, kdy například účinkují Traband, Tolhaje, Nezmaři, Iva Frühlingová, Děda Mládek Ilegal Band. Od 13 hodin se koná Běh Járy Cimrmana. V neděli se všichni příznivci dobré muziky mohu těšit na hudební kapely Dan Kohout Band, Pampalini funky Jamm, Clou či Tata bojs. Od 13 hodin se uskuteční cyklistický závod Okolo Třeboně s předem známými vítězi. V GALERII ŠPEJCHAR v Dolním Skrýchově se v neděli od 15 hodin uskuteční vernisáž výstavy Zdeňka Skořepová & Josef Andrle Baby, baby . . . Součástí vernisáže bude i den otevřených dveří zmíněné galerie s hudbou a občerstvením od 12 hodin. NA LETIŠTI v J. Hradci se v sobotu od 16 hodin odehraje Rock Open Air, kdy vystoupí například rockové skupiny Pedro di Metro, Piggery, Tlustá Berta nebo Strain Glam. Po 17. hodině účinkují odvážní kaskadéři a večer začne soutěž o Miss mokré tričko. Návštěvníci mohou obdivovat i výstavu válečných vozidel Jeep. V HOTELU BARTUŠEK ve Studené v sobotu od 20 hodin pořádají příznivci undergroundu večírek s koncertem, kdy vystoupí po dvou letech Plastici, kteří se nedávno vrátili ze svého turné po Americe a Kanadě.

JINDŘICHOHRADECKO

  19.08.2004

Zdroj: Českobudějovické listy

TANEČNÍ ZÁBAVA Oldies s největšími hity 60. až 90. let začne v sobotu ve 21 hodin v sále restaurace v Hatíně. VE SLOUPOVÉ SÍNI Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci se v sobotu od 16 hodin koná derniéra výstavy obrazů pražského malíře Rudolfa Mejsnara. ZPÁTKY DO TŘEBONĚ, loučení s prázdninami, začne v pátek ve 20 hodin na zámeckém nádvoří v Třeboni. Vystoupí tady bratři Ebenové s Karlem Píhalem a Vladimírem Mišíkem, sobotní koncert ve stejném čase bude patřit Vlastu Redlovi, Slávku Janouškovi a dalším. ZÁVĚREČNÝ KONCERT komorní hudby v rámci kulturního projektu "Po jihočeských zámcích" se zítra od 20 hodin uskuteční v Rytířském sále Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci. V MUZEU JINDŘICHOHRADECKA v Jindřichově Hradci se zítra v 18 hodin koná přednáška Vladislava Buriana Bitva nad Jindřichohradeckem - 24. srpen 1944. V sobotu se pak ve výstavní síni muzea odehraje slavnostní vernisáž výstavy (11.30 hodin) za přítomnosti válečných letců. POUTNÍ SLAVNOST Panny Marie Královny se v sobotu uskuteční v lázeňské Třeboni. Průvod do kostela vyjde od mariánského sloupu na náměstí v 9.30 hodin, v 10 hodin začne v kostele sv. P. Marie Královny mše svatá a jmenovanou slavnost zakončí v 16 hodin adorace. KOUZELNÁ FLÉTNA Lenky Baarové rozezní v sobotu v 19 hodin kostel sv. Jana Křtitele v Lomnici nad Lužnicí za doprovodu orchestru Nové hudební společnosti. DAČICKÉ BAROKNÍ DNY začnou zítra v 19 hodin koncertem v kostele P. Marie Karmelské v Kostelním Vydří. V sobotu se ve 14 hodin v kostele sv. Vavřince v Dačicích otevře barokní výstava "Tóny chrámové" a nedělní mše začne v 10.30 hodin v kostele sv. A. Paduánského rovněž v Dačicích. Slavnosti zakončí v 15 hodin koncert v kostele sv. Vavřince Jacob Scalae.

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.