Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Honza Dobiáš

  20.03.2006

 1. Co se Ti vybaví, když se řekne Okolo Třeboně?
 2. Tři věci: nálada při koncertech na zámeckém nádvoří, dojem z rok co rok více rozkvétajícího města a současně oprášené vzpomínky na Třeboň, když mi bylo dvanáct, třináct a jezdil jsem do Doubí s atletickou sportovní školou. A protože jsem začínal s psaním v Československém sportu, tak kdykoliv jdu po hrázi Světa, vidím veslařské mistrovství a řadu slavných veslařů, včetně olympijských vítězů. Lidé jako Honza Jindra nebo Standa Lusk pro mne tehdy hodně znamenali.

 3. Vzpomínáš si, kdy jsi byl na třeboňském festivalu poprvé?
 4. Aby ne. A jsem vděčný Bárnymu, že mě přitáhl čumák k tak nádherné záležitosti.

 5. Je pro Tebe Okolo Třeboně něčím odlišné od ostatních festivalů?
 6. Marná sláva, když je člověk někde od začátku, má k tomu všemu dění trochu jiný vztah - a uvědomil jsem si to třeba loni, kdy jsem přijel jen na jeden večer, na jeden koncert, neměl jsem nic na práci - a přišlo mi to divný.

 7. Jaká je Tvoje nejhezčí (nejzajímavější) vzpomínka na třeboňský festival?
 8. Jednu neumím říct, protože já jsem měl každý rok těch zážitků požehnaně. A vzpomínat, jak Vlastík Redl skákal s podia dolů a zase nahoru nebo jak skvělí diváci zmákli průtrž mračen nebo na jam u cimbálu s Balíkem? To by bylo nespravedlivé k ostatním silným chvílím.

 9. Po kolikáté letos do Třeboně pojedeš (pokud budeš mít čas)?
 10. Letos mám smůlu, protože budu celou dobu na Zahradě v Náměšti uvádět koncerty, takže se do Třeboně na "okolo" nedostanu.Ale jednak se těším, jak tam budu začátkem dubna všechno ukazovat své švagrové ze Severní Karoliny, druhak doufám, že se dostanu na Léto v Třeboni nebo Zpátky do Třeboně. Mimochodem: podívat se na město z věže bych poradil jako povinnost.

 11. Koho bys v Třeboni rád viděl a slyšel?
 12. Já mám pořád rád písničky, které je proč poslouchat a nemusím u toho zrovna tančit, protože mi to v prostředí zámeckých zdí sedí líp. Ale protože dobře vybuzená tancovačka je taky dar, přeji každému zážitek podle jeho chuti.Ostatně nemyslím (s tolerancí na nejmladší ročníky festivalu, kde jsem nebyl od začátku do konce), že by v Třeboni hrál někdo, kdo by si to nezasloužil, Bárny přece není žádný dramaturgický greenhorn. V Třeboni mi vždycky bylo krásně a moc si to považuji.

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.