Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Petr Bende

  20.03.2006

 1. Co se Ti vybaví, když se řekne Okolo Třeboně?
 2. Vybaví se mi pan Barnáš, kterému jsem kdysi posílal své demonahrávky právě na tenhle festival. To je ten zásadní festival, na kterém se děje trošku něco jinýho než na festivalech jiných.

 3. Vzpomínáš si, kdy jsi byl na třeboňském festivalu poprvé?
 4. Já se přiznám, že jsem tam nikdy nebyl, ani nehrál, nikdy jsem se tam nedostal. Táhlo mě to tam jako fanouška, ale spíš jsem jezdil na Moravu, na stranu k Olomouci, třeba na Zahradu nebo na jiný fesáky. Tenhleten mě trošku minul, i když jsem sledoval zpovzdálí, kdo tam hraje, a z recenzí, co se tam odehrávalo.

 5. Je pro Tebe Okolo Třeboně něčím odlišné od ostatních festivalů?
 6. Mně se líbí, že je to trošku multižánrový. Že se tam zvou lidi, kteří nejsou z jedné skupinky, kteří nehrají stejnou muziku. Každej z těch zpěváků a kapel připravuje něco speciálního, což mě docela fascinuje, jak jsou ta vystoupení autentický. Když tam byl třeba Redl s cimbálkou...

 7. Jaká je Tvoje nejhezčí (nejzajímavější) vzpomínka na třeboňský festival?
 8. (smích...) Já bych se zase vrátil k tý nahrávce. Třeboň je kousek od Krumlova, což je moje nejoblíbenější místo, a to je trošku taky důvod, proč mě festival Okolo Třeboně minul, jezdil jsem spíš do Českýho Krumova než do Třeboně. Což teďka napravíme. Pro mě je obrovská čest, že si tam můžu zahrát, protože lidi, kteří tam hráli, jsou obrovský hvězdy. To, že se můžu postavit na pódium společně s nimi, zahrát si tam s kapelou a být součástí toho fesáku. Dám si taky určitě Regenta, k fesákům patří samozřejmě pivo, párečky opékaný, ale spíš se těším, že stihneme nějaké koncerty, které tam budou v den, kdy tam budeme hrát. Zrovna jsem teď poslouchal desku Jiřího Bílého.

 9. Po kolikáté letos do Třeboně pojedeš (pokud budeš mít čas) ?
 10. Poprvé.

 11. Koho bys v Třeboni rád viděl a slyšel?
 12. Strašně dlouho jsem nebyl, když vezmu ten folkový žánr, na Druhý trávě. Tak třeba Druhou trávu. A kdyby s ní přijel Davy Spillane, což je flétnař, s kterým spolupracovali, to by mi strašně udělalo dobře.

Přečtěte si také rozhovor s Petrem Bende a Gabrielou al Dhábou na webmagazínu Rozhledna (části 1, 2, 3, 4)

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.