Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Václav Šimeček (Třeboňští pištci)

  20.03.2006


 1. Co se Ti vybaví, když se řekne Okolo Třeboně?
 2. Když se řekne Okolo Třeboně, vybaví se mi mnoho zážitků, hlavně muzikantských, ve spojení s naprosto ojedinělou atmosférou festivalu v kouzelném historickém prostředí renesančního zámku.

 3. Vzpomínáš si, kdy jsi byl na třeboňském festivalu poprvé?
 4. Nemohu chybět na žádném ročníku festivalu, těším se po celý rok. Poprvé jsem byl pochopitelně na 1. ročníku v roce 1991, a to i jako muzikant s Třeboňskými pištci.

 5. Je pro Tebe Okolo Třeboně něčím odlišné od ostatních festivalů?
 6. Okolo Třeboně má naprosto jinou "tvář" ve srovnání s příbuznými festivaly, např. v Jindřichově Hradci nebo v Telči. Poslední ročníky jsou vysloveně multižánrové, mají skvělou dramaturgii, vysokou uměleckou kvalitu. Zde musím zdůraznit, že bez ředitele festivalu i dramaturga v jedné osobě Pavla Barnáše by nebylo možné si festival představit.

 7. Jaká je Tvoje nejhezčí (nejzajímavější) vzpomínka na třeboňský festival?
 8. Na každý ročník Okolo Třeboně mám mnoho krásných vzpomínek, vždy tradičně s našimi pištci festival uzavíráme. Přes starosti i problémy, které současně prožívám jako vedoucí souboru, který nesmí zklamat očekávání, mohl bych nyní začít jmenovat unikátní hudební i mimohudební zážitky a setkání, např. s Cimbal Clasikem, s Janem Spáleným, Vlastou Redlem atd.

 9. Po kolikáté letos do Třeboně pojedeš (pokud budeš mít čas)?
 10. Budu-li zdráv, budu opět prožívat vše, co zejména koncerty tohoto ročníku přinesou. Letos současně závěrečným koncertem oslavíme 30. výročí založení Třeboňských pištců.

 11. Koho bys v Třeboni rád viděl a slyšel?
 12. Na festivalu bych jako aktivní muzikant rád slyšel hodně vynikajících skupin i sólistů různých stylů a žánrů. Jejich výčet by zabral mnoho místa. Za jiné uvedu třeba jazzmana světové třídy Laca Deczi s New York Cellulou nebo pražský bluegrassový Vabank Unit, nebo znovu Žlutého psa apod.

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.