Okolo Třeboně / music festival
Nejbližší akce
+ +
dnů
hodin
minut
sekund

Navigace:

Vlasta Redl

  20.03.2006

 1. Co se Ti vybaví, když se řekne Okolo Třeboně?
 2. Rybník, po němž pluje loď plná rozjařených komediantů (jeden z Bárnyho nedělních bonusů pro muzikanty, aneb Cesta kolem Světa)

 3. Vzpomínáš si, kdy jsi byl na třeboňském festivalu poprvé?
 4. Já myslím, že hned na tom prvním... ale nevybavím si už letopočet... ´92 ?

 5. Je pro Tebe Okolo Třeboně něčím odlišné od ostatních festivalů?
 6. Bárny je sám muzikant, takže ví nejlíp, co je třeba všechno zařídit, aby byli účinkující v pohodě... což se pak přenáší logicky i na diváky. Vždycky má v rukávu nějaké překvápko... exkurzi do pivovaru apod. To není nikde. Na většině festivalů u nás jde pořadatelům především o peníze, i když nahlas říkají něco jiného. Zábavu tam musíte přivézt vy, na to si vás najali. Do Třeboně člověk nic vozit nemusí. Tam už to je. Aspoň doufám, že to furt platí.

 7. Jaká je Tvoje nejhezčí (nejzajímavější) vzpomínka na třeboňský festival?
 8. Mám jich hodně, ale jednou jsem naučil jednoho malého kluka čarovat. Strašlivě pršelo a já jsem stál v tom lijáku a zaklínal to šedé flustající nebe. Přibrodil se za mnou a pokukoval po mně, co dělám. Říkam - chceš, aby vyšlo slunko? Tak mi pomož, ne? Co mám dělat, ptal se. Pravím - natáhni ruky, tam co myslíš, že je slunko, si ho představ jak svítí a hrozně si to přej. Tak jsme tam chvíli stáli jak starý hňup s mladým, ale za půl minuty se mraky roztrhaly a za chvíli byl zas krásný letní den. Poděkoval jsem a řekl jsem mu, že sám bych to určitě nedokázal. Měli jsme z toho oba vánoce. Nikdo nám to, pochopitelně, nevěřil. (Ale my víme svoje.)))

 9. Po kolikáté letos do Třeboně pojedeš (pokud budeš mít čas)?
 10. Asi po patnácté, fakt nevím... několik ročníků jsme hráli Okolo i podzimní Zpátky.

 11. Koho bys v Třeboni rád viděl a slyšel?
 12. No, čoveče - nejradši bych tam viděl dejme tomu Joni Mitchell a Leonarda Cohena a slyšel, jak do mě hučí : Vlastíku, neblázni, něco si s náma zahrát musíš... když už jsme sem za tebou jeli takovou dálku !

Copyright 2015 Pavel Barnáš - Agentura BÁRNY, Realizace: Euro Grid Support Center s.r.o.